اخبار راهنمایی و رانندگی

قوانین جدید برای نوگواهینامه ها

شاید خبر تغییر قوانین برای نوگواهینامه ها و کسانی که به تازگی میخواهند گواهینامه پایه ۳ رانندگی بگیرند را شنیده باشید . در این مقاله میخواهیم کمی در این رابطه صحبت کنیم و از قوانین جدید آیین نامه رانندگی برای نوگواهینامه ها بگوییم  .

همین طور که احتمالا میدانید متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی برای اخذ گواهینامه رانندگی باید آزمون آیین نامه مقدماتی را پس از پایان کلاس های آیین نامه خود با موفقیت بگذرانند و همین طور ازمون آيین نامه اصلی که سبک سوالات آن شبیه به ازمون آيین نامه مقدماتی است با این تفاوت که سهم سوالات فنی در آن معمولا بیشتر است و این آزمون توسط افسر راهنمایی و رانندگی گرفته میشود . 

حداقل نمره قبولی در هر دو آزمون تئوری آيین نامه مقدماتی و اصلی ۲۶ است . علاوه بر این دو امتحان تئوری آیین نامه آزمون شهری نیز از متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی گرفته میشود که باید در آن آزمون نیز نمره قبولی را بیاورند .

چندی پیش خبری مبنی بر مکانیزه شدن آزمون آیین نامه شنیدیم و اینکه قرار بر اینست که آزمون های آیین نامه تحت وب و به صورت همزمان انجام گیرد که در اینصورت امکان تقلب در این آزمون ها نیز به حداقل میرسد . 

حال خبرهایی جدید مبنی بر تغییر قوانین آیین نامه رانندگی برای کسانی است که گواهینامه پایه ۳ رانندگی خود را گرفته اند .

یکی از این قوانین جدید برای نوگواهینامه ها اینست که رانندگانی که به تازگی گواهینامه رانندگی گرفته اند تا ۳ ماه حق رانندگی به تنهایی را ندارند و باید یک نفر که دارای گواهینامه پایه دوم یا سوم است در کنار آنان بنشیند .

دومین قانون جدید برای نوگواهینامه ها اینست که آنان از ساعت ۱۲ شب تا ۵ صبح حق رانندگی ندارند .

سومین قانون برای نوگواهینامه ها اینست که یکسال حق رانندگی در خارج از شهر را ندارند مگر آنکه مسافت طی شده تا ۲۵ کیلومتر در بزرگراه های شهر ها باشد .

طبق مقررات جدید علامت اخطاری راننده مبتدی باید در سمت راست جلوی خودرو و در سمت چپ شیشه عقب خودرو نصب شود .

جالب است بدانید مقررات جدید و محدودیت هایی که برای نوگواهینامه ها اعمال میشود شبیه قوانین رانندگی در آلمان است . امید است که با اجرای قوانین جدید و ویرایش آیین نامه راهنمایی و رانندگی بتوان فرهنگ رانندگی را درکشور عزیزمان ارتقا داد و از تصادفات مرگبار رانندگی در کشور کاست .

گواهی اشتغال به تحصیل برای گواهینامه رانندگی

اغلب پسرها هنگامی که به سن قانونی دریافت گواهینامه رانندگی میرسند در دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند برای دریافت گواهینامه طبق مقررات کنونی جمهوری اسلامی ایران متقاضیان دریافت گواهینامه ی پسر برای دریافت گواهینامه باید دارای کارت پایان خدمت معافیت دایم و یا معافی...

ادامه مطلب

انواع نمونه سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی

اگر تا بحال امتحان آیین نامه نداده اید و از متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی هستید و به زودی باید در آزمون آیین نامه شرکت کنید به شما توصیه می کنم این مقاله را تا پایان بخوانید ...

ادامه مطلب

مواد لازم برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی

همین طور که می دانید برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی باید حداقل نمره ۲۶ را از ۳۰ بیاورید . یعنی هر هنرآموز مجاز است در آزمون تئوری آیین نامه حداکثر به چهار سوال پاسخ اشتباه دهد یا اصلا پاسخ ندهد .

در این قسمت سعی داریم مواد لاز...

ادامه مطلب