اخبار راهنمایی و رانندگی

گواهینامه موتور سیکلت

متاسفانه در کشور ما بسیاری از موتورسواران گواهینامه رانندگی موتور را ندارند و خیلی راحت بدون داشتن گواهینامه رانندگی موتور ، موتور سواری می کنند این در حالی است که در سال‌های اخیر به خصوص در شهر تهران سختگیری های بیشتری برای موتور ها انجام گرفته شده است در بعضی از روزها و در بعضی از مناطق تهران و البته سایر شهرستانها پلیس در صورتی که موتور سواری مدارک لازم را همراه خود نداشته باشد موتور را به پارکینگ انتقال می‌دهد به اصطلاح به موتور گیران کفی می‌گویند این اصطلاحی که بین موتورسواران رواج دارد .

شاید یکی از وحشتناک ترین صحنه ها برای یک موتورسوار این باشد که چند متر جلوتر کفی ایستاده باشد و پلیس موتورها را در صورتیکه مدارک لازم نداشته باشند به پارکینگ هدایت کند .درباره مدرک اصلی در هنگام رانندگی با موتور سه مدرک اصلی لازم است هر موتورسوار داشته باشد یک بیمه دو گواهینامه رانندگی موتور و سه کارت موتور میباشد که در صورتی که هر یک از این ها موتور سوار به همراه خود نداشته باشند می بایست موتور توقیف شود .

در رابطه با گواهینامه رانندگی موتور سیکلت باید بدانیم که تقریباً همه ی موارد آن مانند گواهینامه رانندگی پایه ۳ می‌باشد به طوری که هنرآموز باید پنج جلسه کلاس آیین نامه برود حدود دو ساعت نیز کلاس فنی می‌بایست بگذراند همینطور کلاس های عملی نیز وجود دارد که هر هنرآموز باید آن را بگذراند این در حالی است که همانند گواهینامه پایه ۳ رانندگی برای موتور سیکلت نیز ازمون ایین نامه اصلی ، ازمون ایین نامه مقدماتی و آزمون عملی موتورسیکلت وجود دارد که باید هنرآموزان با نمره قبولی آنها را بگذرانند .

یکی از مشکلاتی که درحال حاضر در کشور ما برای آموزشگاه های رانندگی موتور سیکلت وجود دارد اینست که ظرفیت آموزشگاه های رانندگی کم است و متقاضی اخذ گواهینامه موتور سیکلت به نسبت آن زیاد است و اگر کسی ثبت نام کند برای گواهینامه موتور سیکلت ممکن چندین هفته و یا چند ماه بعد برای کلاس آیین نامه نوبتش شود و این قضیه ممکن است هنرآموزان را از اخذ گواهینامه موتور سیکلت دلسرد کند .

گواهی اشتغال به تحصیل برای گواهینامه رانندگی

اغلب پسرها هنگامی که به سن قانونی دریافت گواهینامه رانندگی میرسند در دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند برای دریافت گواهینامه طبق مقررات کنونی جمهوری اسلامی ایران متقاضیان دریافت گواهینامه ی پسر برای دریافت گواهینامه باید دارای کارت پایان خدمت معافیت دایم و یا معافی...

ادامه مطلب

انواع نمونه سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی

اگر تا بحال امتحان آیین نامه نداده اید و از متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی هستید و به زودی باید در آزمون آیین نامه شرکت کنید به شما توصیه می کنم این مقاله را تا پایان بخوانید ...

ادامه مطلب

مواد لازم برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی

همین طور که می دانید برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی باید حداقل نمره ۲۶ را از ۳۰ بیاورید . یعنی هر هنرآموز مجاز است در آزمون تئوری آیین نامه حداکثر به چهار سوال پاسخ اشتباه دهد یا اصلا پاسخ ندهد .

در این قسمت سعی داریم مواد لاز...

ادامه مطلب