اخبار راهنمایی و رانندگی

انتظار برای اخذ گواهینامه رانندگی پایه ۳

وقتی بعد از سال ها انتظار زمان آن فرا میرسد که ۱۸ سالمان تمام شود و از نظر قانونی بتوانیم گواهینامه رانندگی بگیریم این یعنی خوشبختی . نمیدونم این چه حسی است که در دوران نوجوانی و همان سنین ۱۵ سال به بعد مخصوصا ما پسر ها انقدر علاقه مندیم پشت فرمان بشینیم و اتومبیلی را هدایت و رانندگی کنیم .

قبل از اینکه بتوانیم گواهینامه بگیریم در همون سنین ۱۷ سالگی سعی میکنیم پشت فرمان بشینیم و ماشین بابا رو حداقل کمی جا به جا کنیم و از در بیاریم تو پارکینگ یا ببریم بیرون ، به هر حال هر طور شده میخواهیم در هدایت خودرو نقشی داشته باشیم .

من که تا حالا هر پسری دیدم عاشق رانندگی بوده و تابحال پسری را ندیدم بگه نه من از رانندگی کردن متنفرم !!! شاید این قضیه برای برخی دختر ها هم صادق باشه نمیدونم شاید ...

زمانی که ۱۸ سالمان تمام میشود و میرویم برای ثبت نام در آموزشگاه رانندگی برای اخذ گواهینامه پایه ۳ شاید بهترین کلاسی که تابحال تجربه داشتیم همان کلاس عملی رانندگی است چون بدون هیچ مانعی میتوانیم در شهر با ماشین رانندگی کنیم که این هم نوعی خوشبختی هست برای ما پسر ها .

و از طرفی فکر میکنم بدترین امتحانی که میتوانیم تجربه داشته باشیم هم امتحان آیین نامه راهنمایی و رانندگی باشد . وقتی میریم سر جلسه ازمون ایین نامه اصلی و میبینیم یک سری سوال سخت آیین نامه و یک سری سوالات که اصلا برامون آشنا نیست در امتحان می آید .

و بعد از بارها مردودی در آزمون آیین نامه مقدماتی و ازمون ایین نامه اصلی بالاخره موفق میشویم قبول شویم . حالا دیگر وقتشه با افسر راهنمایی و رانندگی که میخواهد آزمون شهری رانندگی از ما بگیرد سر و کله بزنیم . در بار اول که سر کوچک ترین چیزی باید مردود شویم و خیلی سخت است که در بار اول در آزمون شهری رانندگی قبول شویم . ولی بالاخره اونم در بارهای بعد قبول میشویم .

بالاخره گواهینامه بعد از حداقل دو هفته بدستمان میرسد و حالا کلی خوشحالیم و در پوست خودمان نمی گنجیم که از الان به بعد دیگر میتوانیم به صورت قانونی رانندگی کنیم و مانعی برای رانندگی وجود ندارد .

و حالا دیگر بزرگ شده ایم .

گواهی اشتغال به تحصیل برای گواهینامه رانندگی

اغلب پسرها هنگامی که به سن قانونی دریافت گواهینامه رانندگی میرسند در دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند برای دریافت گواهینامه طبق مقررات کنونی جمهوری اسلامی ایران متقاضیان دریافت گواهینامه ی پسر برای دریافت گواهینامه باید دارای کارت پایان خدمت معافیت دایم و یا معافی...

ادامه مطلب

انواع نمونه سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی

اگر تا بحال امتحان آیین نامه نداده اید و از متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی هستید و به زودی باید در آزمون آیین نامه شرکت کنید به شما توصیه می کنم این مقاله را تا پایان بخوانید ...

ادامه مطلب

مواد لازم برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی

همین طور که می دانید برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی باید حداقل نمره ۲۶ را از ۳۰ بیاورید . یعنی هر هنرآموز مجاز است در آزمون تئوری آیین نامه حداکثر به چهار سوال پاسخ اشتباه دهد یا اصلا پاسخ ندهد .

در این قسمت سعی داریم مواد لاز...

ادامه مطلب