اخبار راهنمایی و رانندگی

سهم بیشتر سوالات فنی در آزمون آیین نامه راهنمایی و رانندگی

ارسلان یارمحمدی هستم که سه ماه پیش گواهینامه رانندگی ام گرفتم و از آن پس تقریبا هر روز را رانندگی کرده ام و کلی استفاده مثبت از گواهینامه ام داشته ام . خداروشکر تا بحال خلافی نکرده ام و جریمه نشدم و یکی از اهدافم این است که هیچ وقت جریمه نشوم و رکوردار بشوم در این قضیه .

زمانی که ما امتحان آیین نامه دادیم مثل اینکه به تازگی سوالات فنی بیشتری در آزمون آیین نامه قرار براین بوده که بیاید و سهم بیشتری از آزمون را نسبت به قبل سوالات فنی دربرگیرد . دقیقا به خاطر همین موضوع باعث شد من در بار اول در امتحان آیین نامه قبول نشوم .

چون کلن از مبحث فنی خوشم نمیومد و علاقه ای به این مبحث نداشتم و طبق تحقیقی که از بچه ها کرده بودم و ازشون پرسده بودم فکر میکردم نهایت دو سوال فنی در امتحان آیین نامه بیاید .اما تعداد زیادی سوال فنی داشتیم که من فکر میکنم به هیچ کدام پاسخ صحیح ندادم البته فقط سوالات فنی را اشتباه پاسخ ندادم بلکه یک سوال مربوط به حق تقدم و یک سوال از بخش تابلوها نیز اشتباه پاسخ دادم که در نهایت اگر اشتباه نکنم از ۳۰ نمره ۲۰ شدم و در امتحان آیین نامه رانندگی مردود شدم .

پس از مردود همون روز رفتم بانک و مبلغی که باید برای شرکت در بار دوم در امتحان آیین پرداخت میکردیم را پرداخت کردم و سپس فیش آن را تجویل آموزشگاه رانندگی دادم برای بار دوم تعدادی سوال فنی از اینترنت دریافت کردم و آنها را حل کردم و جوابشان رادیدم . که خیلی مفید بود . در بار دوم با نمره ۲۷ در امتحان آیین نامه قبول شدم .

امتحان آیین نامه افسر نیز با نمره ۲۶ قبول شدم و آزمون های تئوری را با موفقیت سپری کردم . اما امتحان شهری را در بار سوم قبول شدم بار اول که انقدر هول شده بودم جلوی افسر راهنمایی و رانندگی که ماشین زیر پایم خاموش شد و بعدش که رفتم خانه کلی تعجب کردم که چرا ماشین زیر پایم خاموش شد چون هیچ وقت همچین مشکلی نداشتم و همیشه خیلی خوب شروع به حرکت میکردم ولی خب شرایط در زمان امتحان شهری کمی متفاوت است .

در بار دوم بدلیل پارک دوبل مردود شدم یعنی پارک دوبلم اینجوری بود که دقیقا پست سر ماشین جلویی قرار نگرفتم و کمی وسط خیابان بودم اما در نهایت در بار سوم امتحان شهری هم قبول شدم و همه چیز ردیف شد .

گواهی اشتغال به تحصیل برای گواهینامه رانندگی

اغلب پسرها هنگامی که به سن قانونی دریافت گواهینامه رانندگی میرسند در دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند برای دریافت گواهینامه طبق مقررات کنونی جمهوری اسلامی ایران متقاضیان دریافت گواهینامه ی پسر برای دریافت گواهینامه باید دارای کارت پایان خدمت معافیت دایم و یا معافی...

ادامه مطلب

انواع نمونه سوالات آیین نامه اصلی و مقدماتی

اگر تا بحال امتحان آیین نامه نداده اید و از متقاضیان گواهینامه پایه ۳ رانندگی هستید و به زودی باید در آزمون آیین نامه شرکت کنید به شما توصیه می کنم این مقاله را تا پایان بخوانید ...

ادامه مطلب

مواد لازم برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی

همین طور که می دانید برای قبولی در آزمون آیین نامه اصلی و مقدماتی باید حداقل نمره ۲۶ را از ۳۰ بیاورید . یعنی هر هنرآموز مجاز است در آزمون تئوری آیین نامه حداکثر به چهار سوال پاسخ اشتباه دهد یا اصلا پاسخ ندهد .

در این قسمت سعی داریم مواد لاز...

ادامه مطلب